Gebe Okulu
07 Haziran 2024


  • gebe okulu
  • gebe okulu
  • gebe okulu
  • gebe okulu

Anne ve bebekler taşıdıkları riskler nedeniyle sağlık hizmetlerinde öncelikli ve özellikli hizmet almaları gereken iki önemli grubu oluşturur. Bu nedenle anne adaylarının gebelik dönemini, doğum   surecini,   lohusalık , bebek bakımı,  anne sütü ve emzirme konularında bilinçlendirmek , anne ve bebek sağlığı acısından daha güvenli ve mutlu geçmesini sağlamak  amacıyla hastanemizde gebe okulu kurulmuş ve tamamen ücretsiz bir şekilde hizmet vermektedir.                                                    

Eğitime  haftasına bakılmaksızın tüm gebeler ve gebe olmayı planlayan herkes katılabilir. Hedefimiz  gebelik konusunda bilgi düzeyini arttırmak,  gebelerimizi duygusal ve bedensel yönden doğuma ve doğum sonrasına bilinçli  bir şekilde hazırlamak, doğum eylemini öğretmek ve bu sürecin yönetimine gebenin katılımını sağlamak,  doğum dalgalarıyla (kasılmalarla) baş etme yöntemlerini öğretmek, normal doğumun faydaları ve sezaryenin riskleri öğretmek,  sezaryen oranını düşürmek,   bebek sağlığı anne sütü ve emzirme konularında anneleri bilinçlendirmek,  gebeye hastane ortamı ve doğum yapacakları alanları gezdirerek  bilgilenmelerini sağlamaktır.

Eğitimlerde nefes egzersizleri,  gevşeme  teknikleri  ve pilates  eğitimi de verilir.

Eğitimi tamamlayan gebelere katılım belgesi takdim edilir.

Doğuma hazırlık eğitimi alan gebelerin doğum süresince verilen kesintisiz profesyonel  destek ile doğum sürelerinin kısaldığı sezaryen oranlarının düştüğü,  ağrı kesici ve diğer ilaçlara ihtiyacın azaldığı,  pozitif doğum hatıralarının kazanıldığına inanıyoruz. Tüm gebelerimizi  gebe okulumuza eğitime bekliyoruz. 

Gebe Okulu Birimimiz,  1. katta bulunan   Doğumhanenin yanında  yer almaktadır.
Telefon  Dahili  :   0452 714 01 81 -  1122
GEBE OKULU TANITIM VİDEOSU